В Україні підвищили розміри штрафів за порушення ПДР, щоб покращити безпеку на дорогах. Нові заходи включають значні фінансові покарання за різні види порушень. Про це пише mauto.

Як повідомляє “РБК-Україна”, найсуворіші покарання чекають на водіїв, які сідають за кермо напідпитку. За перше таке порушення передбачено штраф у розмірі 17 000 гривень. Якщо порушення повториться протягом року, то штраф зросте до 34 000 гривень, а також можливий адміністративний арешт на 10 днів і позбавлення водійських прав на 3 роки.

Водії, які двічі за рік були спіймані за кермом у стані сп’яніння або відмовилися від огляду, зіткнуться з особливо жорсткими санкціями. Їм загрожує штраф у розмірі 51 000 гривень, позбавлення водійських прав на 10 років та конфіскація транспортного засобу.

Вживання алкоголю або наркотиків після ДТП також суворо карається – накладається штраф 34 000 гривень, незалежно від результатів медичного огляду.

За керування автомобілем без прав передбачено штраф у розмірі 3 400 гривень. Якщо водій сідає за кермо після вилучення прав, штраф збільшується до 20 400 гривень. За повторне порушення тимчасової заборони або обмеження на керування транспортним засобом передбачено штраф у розмірі 40 800 гривень.