Останнім часом в Україні стало більше злочинних схем з автомобілями-двійниками. Така можливість обману з’явилася у шахраїв з-за відсутності відкритих баз даних з VIN-кодом машин.

Тільки за 2017 рік українські правоохоронні органи виявили 1201 машину з підробленими VIN-кодами, тобто унікальним номером автомобіля.

найпопулярнішою схемою з VIN-кодами є присвоєння номера однієї раніше розбитої машини автомобілю-двійникові, який був нелегально ввезений в Україну. Його продають по генеральній довіреності новому власнику.

Водій може дізнатися про те, що став жертвою аферистів тільки після того, як поліція перевірить техпаспорт автомобіля. Однак якщо поліція виявила підроблений код, то машина негайно підлягає конфіскації і повернути її практично неможливо.

Українці при придбанні машини не мають можливості безкоштовно перевірити VIN-номер автомобіля.

“Багато стають жертвами шахраїв, які займаються кримінальним автобізнесом. Ми вважаємо, що МВС може відкрити дані про VIN-номера і захистити громадян від подібних ситуацій”, – стверджує експерт.

Існує можливість зменшити ризик постраждати від шахраїв. Ймовірність купити машину-двійника знижується, якщо при оформленні покупки авто звернутися в МРЕВ, а не обмежитися лише оформленням генеральної домовленості.