Українців, які ввозять в країну автомобілі на єврономерах в режимі транзиту, хочуть зобов’язати вносити фінансову гарантію – грошову заставу, яка в разі подальшої розмитнення буде зарахована в суму необхідних платежів.

Якщо ж власник у визначений термін офіційно не оформить своє авто, то грошову заставу йому не повернуть.

Про це заявила народний депутат від БПП, глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, коментуючи проблему “єврономерів”.

Варто зазначити, що сума застави буде гарантувати оплату митних платежів. Якщо вивезти машину в зазначений термін, гроші повернуть, якщо ж власник прийме рішення розмитнити авто, вони підуть в рахунок оплати мита, акцизу та податку.

За її словами, відповідні законопроекти “просуваються, будуть розглянуті до другого читання на комітеті і будуть в залі наступного пленарного тижня розглядатися”.

“Я хочу звернути увагу всіх громадян, як викладені в законопроекті №8488 зміни до статей Митного кодексу 469 і 381. Ми передбачили, що саме є порушенням. Крім того, переміщення громадянами України в митному режимі транзиту без фінансової гарантії (грошової застави у вигляді митних платежів) в подальшому буде неможливим”, – зазначила депутат.

Як підкреслила Южаніна, нинішня ситуація не може тривати довго. За її словами, нинішні норми щодо ввезення автомобілів і переміщення їх в режимі транзиту дозволяють “отримати на підставі цього таку пільгу як “умовне повне звільнення”.

“А потім фізична особа перервала заявлений при митному оформленні транзит і хоче не нести за це відповідальності, посилаючись на невірно застосовану до неї статтю”, – додала вона.

Нардеп вважає, що до водіїв “єврономерів” необхідно застосовувати статтю 485 Митного кодексу – дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів. Покарання, передбачене цією статтею – штраф у розмірі 300% від несплаченої суми платежів.