Для ввезення в Україну автомобілів на європейських номерах створені різноманітні схеми, пише Твоя Машина.

Схема №1

Покупець-українець вирішив придбати хороший автомобіль за невисоку ціну. Звернувся до товариша, який надає «інформаційні послуги з пошуку автомобілів» де-юре, а де-факто – шукає Вам машину в Литві, зв’язується з продавцем, оформляє угоду купівлі-продажу. Але покупець не ви, а фірма в Литві.

Авто стає комерційним. Ви ж, документально, оформляється як співробітник такої фірми і на службовому авто відправляєтеся в Україні, працювати на цю саму фірму. Звичайно, після передачі машини кінцевого покупця авто відразу ж знімається з реєстрації в Литві.

Схема №2

Продавець-іноземець машини вписує покупця в техпаспорт. Потім, сам же його і ввозить на територію України. В Україні машина з необхідними документами передається покупцеві. І все, далі покупець користується машиною до року, переганяє її через кордон, проходить ТО, оплачує страховку і так по колу. Мінуси – ті ж, що і у «литовської схеми», а також те, що, якщо у продавця машини будуть якісь проблеми і за його гріхи авто заарештують, поплатиться за це покупець.

Схема №3

Принцип абсолютно ідентичний зі способом №1, за винятком того, що витрати на утримання фірми в Литві несе покупець. Однак, і проблем зі зняттям з реєстрації такого автомобіля значно менше.

Схема №4

Весь сенс того, що болгарські номерні знаки практично ідентичні з номерним знаками України. І після ввезення в Україну авто з Болгарії, покупець вішає на авто копії болгарських номерів, але вже українського формат а. При цьому, за таке діяння Кримінальний кодекс України чітко передбачає склад кримінального злочину.

Схема №5

Аналогічна схема, що на авто, яке було ввезено в Україну нерезидентом, фальшиві армійські номера. Це також є кримінально-караним діянням.

Схема №6

Абсолютно легальний спосіб перетину кордону, який передбачає виїзд на авто кожні 5-10 днів.

Зокрема, тепер водіїв, власників авто з європейської реєстрацією зупиняти і штрафувати, якщо їх нерозмитнене транспортний засіб знаходиться на території України більше двох місяців.

Купити і пригнати авто з Європи в Україну можна самостійно або через посередника. При другому варіанті від покупця практично нічого не потрібно . Це зручно, але несе додаткові витрати.

До речі, звернутися до посередників можна не тільки за повним обсягом послуг, але і за частковим. Це значно дешевше. Якщо ви визначилися з машиною і перевірили її, саме час купувати.

Покупка повинна бути зафіксована документально. Це може бути договір купівлі-продажу при приватної покупці або рахунок-оферта при придбанні авто в салоні. Другий варіант вигідний можливістю повернення ПДВ, проте ціна машини у приватників спочатку дешевше.