Мінінфраструктури оприлюднило для обговорювання законопроект щодо зниження аварійності на дорогах та приведення українського законодавства у відповідність.

Міністерство інфраструктури України оприлюднило для обговорювання законопроект Про внесення змін у деякі законодавчі акти України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів згідно вимог Угоди про асоціацію між Україною, по одному боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством по атомній енергії та їх державами-членами, з іншого боку.

Згідно законопроекту, в Україні пропонують повернути обов’язкові регулярні техогляди транспортних засобів з 1 січня 2022 року.

Техогляди

Техогляд пропонують проводити кожні 2 роки, а також при реєстрації або перереєстрації авто і зміні його власника, переобладнанні ТЗ, виїзду за межі митного контролю України.

Обов’язкові тахографи

Крім того, транспортні засоби пропонують обладнати тахографами: для міжнародних пасажирських і вантажних перевезень з 1 липня 2019 року, а для комерційного транспорту, що здійснює внутрішні перевезення – з 1 березня 2019 року.

Транспортні засоби, зареєстровані до 16.06.2010, пропонують обладнати аналоговими або цифровими тахографами, після 16.06.2010 – тільки цифровими.

Для водіїв комерційного транспорту пропонують введення Свідоцтва професійної компетентності, яке разом зі Свідоцтвом про придатність транспортного засобу до експлуатації додається до переліку обов’язкових документів водія.

З 1 січня 2020 року – для водіїв комерційного транспорту, що здійснює міжнародні пасажирські і вантажні перевезення. З 1 січня 2022 року – для водіїв внутрішніх перевезень.

У разі відсутності документів загрожує штраф 1700 грн або позбавлення права керування на термін до 6 місяців. Громадське обговорювання законопроекту триватиме до 8 листопада 2018 року. Потім законопроект узгодять в Кабміні і внесуть до Ради.