Українці, які мають статус тимчасового захисту в країнах Євросоюзу, можуть використовувати українські водійські права й автомобілі, зареєстровані в Україні. Однак незабаром термін дії захисту закінчиться, через що доведеться робити нове посвідчення європейського зразка, пише AmperCar.

У більшості країн ЄС користуватися українським водійським посвідченням дозволено до 4 березня 2023 року, у Польщо до 31 грудня 2022 року, а в інших – до 6 березня 2025 року відповідно до Директиви “Про особливе регулювання у сфері транспорту та морського господарства території України”, яка передбачає можливість пролонгації дії статусу захисту в деяких країнах Європи.

Якщо ж українці не скористалися правом на тимчасовий захист або втратили його, вони повинні виконати вимоги країни, у якій знаходяться, у визначені терміни, зокрема, замінити українські водійські права на європейські, а також перереєструвати авто за новим постійним місцем проживання.

За невиконання цих вимог громадян України притягнуть до адміністративної відповідальності – випишуть штраф від кількох сотень до кілької тисяч євро або конфіскують автомобіль.

Водночас за наявності посвідчень водія, виданих у країнах ЄС або Швейцарської конфедерації, і міжнародних водійських прав, отриманих в Україні, термін дії яких три роки, робити заміну не треба.