Сьогодні смартфони є невід’ємною частиною життя українців, включно з автомобілістами. Однак останні не можуть дозволити собі відволікатися на гаджети під час керування транспортним засобом, оскільки тим самим створюють загрозу безпеці дорожнього руху. У зв’язку з цим ПДР забороняє одночасно керувати автівкою і розмовляти по телефону. Але є нюанс.
Кодекс України про адміністративні правопорушення встановлює, що розмова водія по мобільному телефону під час руху карається штрафом у розмірі 510 грн (ч.2 ст.122). Якщо ж дії автомобіліста призвели до аварійної ситуації, що включає різку зміну швидкості, різкі маневри інших учасників руху, то сума стягнення складе вже 1445 гривень. Водія ж у такому разі можуть додатково позбавити прав на строк до півроку.
Міні-огляд на ютуб
|
СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
Важливо також розуміти, що п. 2.9.д ПДР свідчить, що водієві заборонено використовувати засоби зв’язку під час руху авто, шляхом утримання його в руці. Тобто ключова проблема в тому, що керманич у такій ситуації буде змушений тримати рульове колесо лише однією рукою, що негативно позначається на контролі над транспортним засобом. Водночас, якщо водій триматиме кермо обома руками і розмовлятиме телефоном, наприклад, гучним зв’язком або за допомогою аудіогарнітури, то це не буде порушенням. Але якщо вам під час руху надійде вхідний дзвінок і ви не зможете відповісти на нього, не відриваючи руки від керма, то не беріть слухавку. Краще десь безпечно зупинитись і відповісти на виклик, або перетелефонувати абонентові пізніше.