В Україні існують вікові обмеження для водіїв різних категорій транспортних засобів. Ці обмеження є необхідними для забезпечення безпеки на дорогах та зменшення ризиків, пов’язаних із керуванням автомобілями, пише InKorr.
Згідно з інформацією, опублікованою прес-службою Головного сервісного центру МВС у Телеграм-каналі, вік, дозволений для керування різними ТЗ, варіюється. Мінімальний вік для отримання прав категорії “А” (мотоцикли, скутери та мопеди) – 16 років. Проте важливо зазначити, що хоча підготовку можна починати раніше, теоретичний іспит можна складати лише після досягнення повноліття.
Міні-огляд на ютуб
|
СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
Для керування легковими та вантажними автомобілями (категорії “В” та “С” до 7,5 тонн) необхідний вік 18 років. З 19 років особи можуть отримати права на керування транспортними засобами з важкими причепами (категорії “ВЕ” та “СЕ”).
Найвищі вимоги щодо віку для водіїв автобусів та мікроавтобусів (категорія “D”) – з 21 року. Це пов’язано з більшою відповідальністю за перевезення пасажирів.
Ці обмеження розроблені з урахуванням міжнародного досвіду та мають на меті забезпечити необхідний рівень зрілості та відповідальності водіїв. Вони також враховують складність керування різними типами ТЗ та потенційні ризики, пов’язані з кожною категорією.
Експерти з безпеки дорожнього руху підкреслюють, що такі вікові обмеження є важливою складовою загальної системи безпеки на дорогах. Вони дозволяють молодим водіям поступово набувати досвіду, починаючи з менш складних ТЗ і поступово переходячи до більш складних з віком.
МВС також нагадує, що, крім вікових обмежень, для отримання водійських прав необхідно пройти навчання, скласти теоретичні та практичні іспити і регулярно проходити медичні огляди для підтвердження здатності керувати ТЗ.