Нд. Лип 27th, 2025

Як уникнути штрафу за непристебнутий ремінь безпеки в автомобілі: 4 поради

В Україні діють чіткі правила: усі, хто перебуває в авто — і водій, і пасажири — повинні бути пристебнуті. Втім, багато хто досі легковажить цією вимогою. А тим часом поліція посилює контроль і все частіше штрафує порушників.

Щоб не потрапити під руку інспекції та не витрачати зайві гроші, варто дотримуватись кількох простих, але ефективних порад.

1. Пристібайтеся завжди

Це найперше й найважливіше. Ремінь безпеки — не лише про дотримання закону, а й про вашу безпеку. Якщо нехтуєте цим правилом, будьте готові заплатити 510 гривень. Навіщо ризикувати, якщо можна уникнути проблем одним простим рухом?

2. Додайте світловідбиваючі елементи

Накладки зі світловідбиваючими вставками зроблять ремінь помітнішим навіть із відстані. Це зменшує шанси, що інспектор запідозрить порушення та вирішить зупинити ваш автомобіль для перевірки.

3. Надавайте перевагу світлому одягу

Світлий верх допоможе чітко побачити темний ремінь на вашому тілі. Ввечері або в сутінках це особливо актуально — так ви уникнете непорозумінь із поліцією.

4. Не ховайте ремінь під одягом

Часто водії, особливо взимку, пропускають пас під курткою чи светром. Але зовні це виглядає так, ніби ремінь взагалі не пристебнутий. А отже — зупинка, пояснення, можливо — штраф. Тож краще все ж носити ремінь поверх одягу.

Що робити, якщо штраф вже виписали?

Не варто одразу бігти до термінала. Якщо ви були пристебнуті, але зняли ремінь уже після зупинки — це варто доводити. Якщо у поліцейських немає відеофіксації порушення, ви маєте всі підстави оскаржити постанову в суді.

Читай mAUTO в google.news та ТЕЛЕГРАМ

By nikolay

Related Post