Нд. Лют 2nd, 2025

Автоцивілка за півціни: як оформити страхування зі знижкою

З 1 січня 2025 року вступив у силу ЗУ “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”. Документом, зокрема, закріплені правила оформлення поліса ОСЦПВ (автоцивілки), серед іншого, і для учасників бойових дій, ветеранів та ветеранок.

Захисники та захисниці, а також ще деякі категорії громадян з початку року зобов’язані мати автострахування, однак придбати його можуть з 50% знижкою – інші 50% вартості компенсує держава.

Хто може отримати пільгу на автоцивілку

З 1 січня на законодавчому рівні 50% знижки на автоцивілку встановлені для:

  • учасників бойових дій;
  • постраждалих учасників Революції Гідності;
  • учасників війни;
  • осіб з інвалідністю І, II групи.

Скористатися пільгою можна лише одноразово: якщо ветеран чи ветеранка керує кількома авто, то на інші доведеться оформити автострахування за повною вартістю. Те ж саме стосується й випадків, коли за кермом транспортного засобу, зареєстрованого на УБД (постраждалого учасника Революції Гідності, учасника війни), перебуває інший водій – тоді знижка недоступна.

Крім того, пільга надаватиметься, якщо авто відповідає кільком параметрам:

  • робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно;
  • право власності належить учаснику бойових дій (чи іншим вказаним категоріям);
  • транспортний засіб не використовується для надання платних послуг з перевезення (пасажирів та/або вантажу).

Як оформити знижку на страховий поліс

Нові правила страхування почали діяти з початку року, однак тоді чимало ветеранів та ветеранок стикнулися з тим, що отримати знижку на послугу фактично неможливо. Проте наразі ситуація стала кращою: ринок відреагував на нововведення, тож почали з’являтися відповідні пропозиції.

Щоб знайти автоцивілку з 50% знижкою, зручно скористатися онлайн-сервісами, що збирають інформацію різних страхових компаній. Там можна обрати найбільш привабливий варіант та потім оформити поліс, вказавши інформацію про автівку, місце реєстрації, досвід водіння та наявність статусу (учасник бойових дій, ветеран та ін.).

Додамо, що керування автомобілем особою, яка не має при собі автоцивілку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 425 грн. А якщо не сплатити його протягом 15 днів, то сума буде подвоєна – до 850 грн.

Нагадаємо, автоцивілку для ветеранів можуть скасувати. Відповідний законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді України ще в грудні 2024 року, проте наразі документ не ухвалено.

Читай mAUTO в google.news та ТЕЛЕГРАМ

By nikolay

Related Post