Ср. Січ 8th, 2025

І алкоголь не потрібен: за вживання цього водіїв в Україні штрафують на 17 000 гривень

Практично всі знають, що в Україні водіям транспортних засобів суворо заборонено сідати за кермо в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Водночас багато хто не в курсі, що відповідна ст.130 КУпАП дає змогу карати штрафом у 17 000 гривень і позбавленням прав також і автомобілістів, які вживають певні медичні препарати. Винесене нещодавно Хмельницьким судом рішення зайвий раз підтверджує це.

Повідомляється, що місцеві поліцейські зупинили ВАЗ-2108 під керуванням посадовця «Укрзалізниці» за несправний задній габарит. Патрульним здалося, що чоловік перебуває у стані алкогольного сп’яніння через характерний запах. З першої спроби пройти огляд на місці не вдалося через несправність алкотестера поліції. Від повторної перевірки водій відмовився, що патрульні кваліфікували як порушення, склавши щодо чиновника адмінматеріал.

У суді чоловік опротестував рішення про позбавлення його прав у даній справі, пояснивши, що того дня не пив, оскільки страждає на серцево-судинні захворювання і нещодавно переніс інсульт. Запах, який почули поліцейські, був від медичного препарату «Корвалдин». Суддя в проханні водія скасувати первісне рішення відмовив, пославшись на те, що сам факт небажання проходити огляд уже є порушенням, незалежно від наявності або відсутності сп’яніння. У своєму рішенні він також вказав, що водієві заборонено керувати автомобілем під впливом ліків, що впливають на швидкість реакції та увагу. А отже, автомобіліст у будь-якому разі порушив ПДР.

Експерти звертають увагу водіїв на подібні факти і закликають уважніше вивчати інструкцію до медичних препаратів. У них, як правило, вказується, чи впливають ліки на швидкість реакції, а також протипоказання для автомобілістів. Якщо препарат призначає лікар, слід проконсультуватися в нього, чи можна сідати за кермо під впливом такого засобу.

Читай mAUTO в google.news та ТЕЛЕГРАМ

By nikolay

Related Post