Нд. Січ 5th, 2025

На якій швидкості автомобіль витрачає найменше пального

У час, коли ціни на бензин і дизель лише зростають, питання економії стає надзвичайно актуальним для кожного водія. Справжні автомобілісти мимоволі задаються питанням: чи є оптимальна швидкість, при якій витрати пального будуть найменші? Чи різниця в економії між «повільною їздою» та «на повній швидкості» дійсно існує?

Чому складно назвати оптимальну цифру?

Назвати конкретну швидкість, при якій витрата пального є найнижчою, м’яко кажучи, непросто. Для кожної машини ця цифра буде індивідуальною. Як усім відомо, двигуни мають різну потужність, оберти та витрату пального. В дійсності ж, залежність витрат пального від технічних характеристик двигуна набагато складніша, ніж багато хто з нас готовий вважати. Витрата пального підлягає впливу багатьох факторів, тому, навіть якщо два однакових двигуни працюють в однакових режимах, їхня витрата може суттєво різнитися.

Основні фактори, що впливають на витрату пального

На витрату пального передусім впливає конструкція і тип двигуна. При однакових умовах дизельні мотори зазвичай менш витратні в порівнянні з бензиновими. Якість пального також має чимале значення. Ще один важливий аспект – технічний стан двигуна: якщо двигун зношений або не відрегульований, він, швидше за все, буде споживати більше пального.

Додатково на витрату впливають такі фактори, як:

  • завантаженість автомобіля;
  • тиск у шинах;
  • аеродинаміка кузова;
  • температура навколишнього повітря;
  • тип покриття дороги (лід, сніг, пісок, і т.д.).

Манера їзди також впливає на витрату

Не менш важливими є стилі водіння, трафік та рельєф. Наприклад, стилі “газ у підлогу” і “газ-тормоз” суттєво підвищують витрату пального. Часті підйоми та затори також негативно впливають на ефективність витрат. Кожне гальмування і різкий набір швидкості можуть призвести до збільшення витрати пального.

Наприклад, утримання швидкості на максимальному рівні для конкретної моделі автомобіля, не є корисним з точки зору економії. При врахуванні всіх цих факторів, реальна витрата може виявитися на 25-50% вищою за заявлену у паспорті.

Дослідження американських експертів

Кілька років тому Міністерство енергетики США провело дослідження з бюджетними моделями автомобілів. Експерти дійшли висновку, що для більшості сучасних бюджетних авто оптимальний діапазон швидкості коливається між 60 і 90 км/год. При збільшенні швидкості до 96 км/год середня витрата зростає приблизно на 3%. Підвищення до 104 км/год призводить до збільшення витрат на 8%, а на 112 км/год – вже на 17%. Коли ж мова йде про 120 км/год, витрати піднімаються на 25-28%. Ці дані отримані під час тестування нових автомобілів, і для авто з пробігом показники можуть бути ще гіршими.

Читай mAUTO в google.news та ТЕЛЕГРАМ

By nikolay

Related Post