Ручник або його більш офіційна назва – гальмо стоянки, створений виключно для утримання автомобіля в нерухомому положенні при паркуванні. Оскільки він виконує гальмівну функцію, у деяких автомобілістів з’являється ідея застосувати його як аварійне гальмо, якщо гальма, що активуються педаллю, перестануть працювати. Експерт пояснив, чи можна гальмувати ручником на ходу.
Дорожні ситуації непередбачувані, і часом гальма можуть підвести. Майже кожен водій хоч раз моделював подібний сценарій: що робити, якщо гальмівна система несподівано відмовить? Перша думка – спробувати активувати гальмо стоянки. Але тут важливо враховувати, що в умовах руху це можливо не у всіх автомобілях. У ряді сучасних моделей, оснащених електронним ручником, звичний важіль замінено кнопкою, розташованою у центральній консолі.
Міні-огляд на ютуб | СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
Просунута електроніка таких автомобілів не дасть активувати гальмо стоянки при русі за допомогою кнопки. Так що подальші поради актуальні лише для водіїв транспортних засобів із класичним “ручником”, керованим важелем між передніми сидіннями або педаллю.
Теоретично гальмо стоянки здатне сповільнити автомобіль, але це вимагає обережного підходу. Варто враховувати, що при різкому задіянні гальма стоянки задні колеса моментально блокуються, що легко призводить до занесення і втрати управління – ситуація, вкрай небезпечна в умовах руху, особливо на слизькій дорозі. Тому при використанні гальма стоянки для уповільнення важливо діяти обережно, уникаючи повного блокування задніх коліс.
Правила дорожнього руху не забороняють користуватися гальмом стоянки на ходу, проте в критичних ситуаціях, щоб спробувати максимально знизити ймовірність заносу, важливо не обертати рульове колесо при повністю піднятому гальмі стоянки. Передні колеса повинні залишатися строго спрямованими вперед. В іншому випадку на вас чекає різкий і неконтрольований розворот, подібний до поліцейського.
Перед тим як використовувати гальмо стоянки для уповільнення, важливо оцінити ситуацію. Наприклад, на слизькій поверхні, чи це мокра дорога чи сніг, таке гальмування стає максимально небезпечним. Будь-яка відмінність у зчепленні між передніми та задніми колесами може миттєво викликати несподіване та небезпечне занесення. Навіть невелика нерівна ділянка під переднім колесом при заблокованих задніх може призвести до різкого та неконтрольованого повороту автомобіля. До того ж, чим вища швидкість, тим серйознішими можуть бути наслідки при помилках у використанні “ручника”.
Таким чином, вдаватися до такого крайнього методу гальмування варто виключно на прямолінійній та рівній дорозі, при мінімальній швидкості і лише тоді, коли немає інших можливостей для безпечної зупинки.
В Україні водії зобов’язані мати при собі документи на реєстрацію та право керування авто. Відмова…
Багато автомобілістів не усвідомлюють, що штрафи для водіїв на світлофорі не обмежуються проїздом на червоний…
З’явилися перші живі фотографії Kia Sportage 2025 модельного року, який було представлено минулого тижня. Автомобіль…
Довгоочікуваний бюджетний кросовер Renault 4 E-Tech офіційно розсекретили на 2025 рік. У мережі з'явилася нова…
Заїзд за АСЗ - це звичайна процедура для всіх автомобілістів. Хтось навіть відвідує заправку щодня.…
Новий кросовер Kia EV3 2024 показали на офіційних фото. Електрокари позиціонують як автомобілі наступного покоління,…