У Чернівецькій області судитимуть організатора продажу фальсифікованого пального. Йому загрожує штраф від 85 000 до 170 000 грн. Саму ж “бодягу” мають знищити.
Про це повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили:
Міні-огляд на ютуб
|
СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
підозрюваний організував продаж фальсифікованих пально-мастильних матеріалів на 2-х підконтрольних йому АЗС;
як встановила експертиза, пальне, яке продавали на цих заправках, не відповідало вимогам державних стандартів.
“У ході проведення санкціонованих обшуків на АЗС детективи вилучили гроші, реєстраційно-дозвільні документи, чорнові записи, комп’ютерну техніку. Та 8 тонн фальсифікованого пального”, – йдеться у повідомленні.
Наразі, зазначається, організатору продажу фальсифікованого пального повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України. Справу направлено до суду з обвинувальним актом.
На сотнях АЗС продають фальсифікат
Загалом найбільше нелегальних АЗС в Україні зафіксовано у Львівській області – у вересні їх налічувалося 98. Ба більше, це становить майже чверть від усіх нелегальних заправок у країні, на яких, зокрема, водіям продають підробне пальне – 23%. Серед лідерів, за даними Нафтогазової Асоціації України, також:
- Одеська область – 42 нелегальні АЗС (10%);
- Івано-Франківська – 41 (10%);
- Київська – 31 (7%);
- Дніпропетровська – 29 (7%);
- Миколаївська – 28 (7%);
- Харківська – 27 (6%).
“Нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку, конкурентоспроможність легальних учасників ринку та створюючи загрозу для громадян та навколишньої інфраструктури. …Нелегальні гравці ринку продають контрафактне пальне, уникають сплати податків та ігнорують вимоги щодо безпеки як для оточення, так і для власних працівників”, – зазначили там.