Пн. Гру 9th, 2024

Новий Mercedes-Benz CLA отримає китайський двигун

Новий Mercedes-Benz CLA третього покоління, представлений громадськості в середині жовтня, отримає китайський двигун.

Двигун заявленою потужністю 250 кінських сил і максимальним крутним моментом 360 Нм був створений компаніями Mercedes-Benz і Geely в рамках технологічного партнерства. Машина буде вироблятися в Китаї, проте каталізатори на них у повній відповідності до європейських норм шкідливих викидів встановлять у Німеччині, пише haggin.az.

Слід зазначити, що китайська Geely в особі голови Ради директорів компанії Лі Шуфу володіє близько 10% акцій Mercedes-Benz. Крім того, компанія Geely має спільне підприємство з німецьким виробником електромобілів Smart. На думку автоекспертів, двигуни, розроблені у співпраці Mercedes-Benz і Geely, є гібридним поєднанням технологій та інновацій, що покращить позицію німецького концерну на ринку.

Тим часом влада КНР рекомендувала компаніям BYD, SAIC і Geely тимчасово призупинити великі інвестиції в країни ЄС, які підтримали рішення Брюсселя підвищити імпортні тарифи на електромобілі з Китаю.

Ця рекомендація прозвучала вже після того, як 29 жовтня Єврокомісія завершила антисубсидіарне розслідування, ввівши терміном на п’ять років остаточне компенсаційне мито на імпорт акумуляторних електромобілів із Китаю.

Щоправда, технічні групи сторін продовжують вести переговори у пошуках компромісного рішення, хоча робиться це швидше за все за інерцією.

У відповідь Міністерство комерції КНР ініціювало розслідування щодо європейських компенсаційних мит до 35,3 відсотка на китайські електромобілі та іншу продукцію. Зокрема, Міністерство проводить антидемпінгове розслідування щодо сільськогосподарської продукції з Євросоюзу. Пекін також розглядає можливість підвищити тарифи на автомобілі з країн-учасниць ЄС із великим обсягом двигуна.

Втім, і без цих заходів попит на автомобілі BMW у Китаї скоротився за ІІІ квартал поточного року на 30 відсотків. Продажі Porsche впали на 19 відсотків, Volkswagen – на 15 відсотків, Mercedes-Benz – на 13 відсотків. При цьому сегменти, в яких представлені німецькі люксові машини, в обсязі не скорочуються. Просто місцеві покупці віддають перевагу більш технологічним і дешевшим вітчизняним моделям.

Загалом, якщо до пандемії коронавірусу німецькі автовиробники займали 25 відсотків китайського ринку, то сьогодні цей показник упав до 15 відсотків і продовжує знижуватися.

Як зазначають експерти, відповідь Пекіна на введені Євросоюзом мита була негайно. Про що попереджали керівники найбільших автоконцернів ФРН.

Попит на автомобілі BMW у Китаї скоротився за ІІІ квартал поточного року на 30 відсотків. Продажі Porsche впали на 19 відсотків, Volkswagen – на 15 відсотків, Mercedes-Benz – на 13 відсотків
Так, голова Mercedes-Benz Ола Калленіус раніше закликав Євросоюз відкласти запровадження тарифів на імпорт китайських електромобілів.

«Ми маємо бути конкурентоспроможними на міжнародному рівні. Тоді трансформація може мати успіх, і економіка зростатиме в довгостроковій перспективі. Нові тарифи нам не допоможуть», – заявив Калленіус, наголосивши, що торгівлі необхідна свобода, а не нові бар’єри.

З цією думкою повністю солідарні й інші німецькі автовиробники, які закликали відкласти введення запланованих мит та знайти рішення, яке було б справедливим як для Брюсселя, так і для Пекіна.

Читай mAUTO в google.news та ТЕЛЕГРАМ

By nikolay

Related Post