З 24 жовтня водії на території Польщі опинилися у полі зору поліцейських та посиленого контролю з їх боку щодо приладів освітлення.
Акція отримала назву “Ваші вогні – наша безпека”. Основна мета полягає в інформуванні водіїв про значний вплив якості та стану освітлення автомобіля на безпеку, особливо восени та взимку. Це – офіційно й для преси.
Міні-огляд на ютуб | СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
А насправді основною темою перевірок на дорогах будуть не тільки перегорілі лампочки, а й різноманітні нелегальні модифікації ламп, у тому числі так звані світлодіодні “самопали”. Практика показує, що майже 80% транспортних засобів можуть мати неправильно налаштоване освітлення.
Статистика наводить ще один висновок: 98% польських водіїв відчувають засліплення від інших автомобілів. Таке фіксується повсюдно, незалежно від регіону, особливо в осінній період. На цій підставі щороку о цій порі розпочинається поліцейська операція. Заходи проводяться у двох напрямках:
Що означає неправильне освітлення автомобіля? У цього терміна може бути багато значень і все це охоплює різні ситуації, в яких:
Водії часто не розуміють, що автомобільні лампи є сертифікованими пристроями, які потребують використання дозволених джерел світла. В них не можна встановлювати непристосовані лампочки, газорозрядні лампи чи «доробки». В останньому випадку це заміни традиційних лампочок, виготовлених за діодною технологією. Такі світлодіоди світять краще чи гірше залежно від виробника, але до офіційного схвалення вони заборонені.
Подібна зміна є порушенням технічних умов. А це, своєю чергою, означає, що авто має бути вилучено з руху.
Штраф прилетить і за “гарне” світло
Офіційно кампанія має освітній характер, але читай – фіскальний. Поліція не завжди зупинить для попередження. А ось штраф накласти – запросто.
Щодо розміру штрафу, то це прописано ретельно. Йдеться про порушення обов’язку, встановленого ст. 66 Закону про дорожній рух. Транспортний засіб має обслуговуватися таким чином, щоб “його використання не загрожувало безпеці та забезпечувало достатнє поле огляду для водія”.
Порушення цього правила кваліфікується як дія, передбачена ст. 97 КУпАП. Це означає, що поліцейський може виписати водієві штраф у розмірі від 20 до 3000 злотих, тобто за нашими мірками від 205 до 30 800 гривень штрафу.
У недалекому майбутньому в Україні можуть запровадити нову заборону для автомобілістів, яка передбачає значні штрафи…
Через постійне зростання цін на бензин багато українців стали масово встановлювати ГБО на свої автомобілі.…
Переконання водіїв, які оберти двигуна є найбезпечнішими, різняться між собою. Є прихильники руху на низьких…
Не так давно в Верховній Раді з’явився законопроєкт, який має на меті зробити покарання за…
Автомобілісти часто не знімають верхній одяг у зимовий період під час водіння, що потенційно небезпечно.…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…