У лютому 2022 року, на тлі початку повномасштабної війни з РФ, в Україні було оголошено воєнний стан, який продовжує діяти й до цього часу. Тому українським громадянам, зокрема тим, хто керує транспортними засобами, необхідно пам’ятати про додаткові обмеження, щоб уникнути проблем із законом. Про це пише mauto.
Міні-огляд на ютуб | СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
Служба безпеки України попереджає, що існують випадки, коли українським водіям не дозволяється користуватися відеореєстраторами в автомобілях. Ці пристрої можуть бути використані противником для збору інформації про стратегічні об’єкти та переміщення військових сил. В Україні передбачена кримінальна відповідальність за незаконне розповсюдження такої інформації.
Згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу України, за такий злочин може бути призначено покарання до 12 років ув’язнення. Однак сам по собі факт зйомки не вважається злочином, якщо він не має на меті шпигунства. Відповідальність настає у випадку, якщо водій розмістив зняті матеріали в інтернеті або передав їх третім особам.
Також СБУ застерігає, що російські спецслужби можуть отримувати дані з відеореєстраторів без відома власників. Тому важливо бути обачним і утримуватися від використання відеореєстратора поблизу військових об’єктів.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що передбачає посилення відповідальності за повторні порушення правил дорожнього руху,…
Зупинка поліцією - не найприємніша подія як для автомобілістів-початківців, так і для досвідчених шоферів, оскільки…
Досвідчені водії завжди намагаються вдосконалити механізми автомобіля, бажано без великого навантаження на гаманець. Одним з…
В кожному автомобілі є ремені безпеки, які обов’язково потрібно використовувати. Однак, деякі водії можуть нехтувати…
Лінійку Kia EV9 2025 поповнила спортивна модифікація GT. Потужний сімейний електрокросовер презентували на автошоу в…
Довгоочікуваний бюджетний кросовер Citroen C3 Aircross 2024 року привернув увагу завдяки низькій ціні та яскравому…