Квітень 2018-го. Прикордонники викривають цілий канал незаконного ввезення євроблях на польскій та литовській реєстрації на територію України, пише 2plus2.ua.
Зловмисники фальшували даташтампи та печатки нотаріусів. Також у них виявили понад тисячу бланків контрольних талонів, понад 60 польських свідоцтв про реєстрацію машин, близько 60 пакетів документів на автомобілі, зокрема й підроблені бланки доручень на право керування, поліси страхування, договори купівлі-продажу. За «липовими» документами злочинці встигли завезти та реалізувати в Україні понад 130 машин.
Спецоперація тривала більше року. Однак тепер виводити «такі» банди на чисту воду зможуть значно швидше. Бо Литва на рік відкрила доступ до своїх реєстрів. Це — запевняють прикордонники — неабияк полегшить їм роботу.
Вони надають нам можливий доступ до двох моментів: перше – це зразки всіх фактично документів, мається на увазі і паспортів і свідоцтв водійських і навіть, якщо потрібно, інших документів. І друге, це звісно в рамках робочих контактів, ми обмінюємося з ними в тому числі інформацією і про автомобілі, оскільки часто такі машини мають проблеми із законом в тих країнах, звідки їх приганяють.
Олег Слободян, помічник голови державної прикордонної служби України
Такі домовленості допоможуть ловити серйозних злочинців. Утім, навряд чи, покращать ситуацію з навалою автомобілів на іноземній реєстрації, каже Олег Назаренко. І додає, поліція давно могла навести в цьому питанні лад.
Для того, щоб навести лад в Україні з авто на іноземних номерах, не потрібно нам підписувати якісь міжнародні договори, нам достатньо щоб Україна слідкувала за виконанням правил дорожнього руху.
Олег Назаренко, гендиректор ВААІД
Експерт також посилається на пункт ПДР, де йдеться про те, що будь-який транспортний засіб, який перебуває в міжнародному русі на території України понад два місяці, має бути тимчасово зареєстрований в Сервісному центрі МВС. Утім за це порушення поліція досі не склала жодної постанови.