Ситуація непроста – потрапили в ДТП. Аварія, шок, розгубленість. Хтось дзвонить у поліцію. І ось – патрульні вже на місці. Від того, що ви скажете їм у перші хвилини, часто залежить, як складеться історія надалі. І це не перебільшення, кажуть профільні експерти.
«Бачив, що він летить поперед усіх, тому свідомо не гальмував – хотів провчити за нахабство», — Ігор, адвокат із Харкова, каже, що після такої фрази водій, навіть без провини, раптом стає учасником порушення. У практиці юриста були випадки, коли люди втрачали шанси на компенсацію лише через невдалі слова на місці аварії.
Інша типова помилка – звинувачення без доказів. Якщо вам здалося, що інший водій п’яний, а алкотесту ще не було, краще притримати язик. Поліцейський перевірить, і якщо тверезий – ви залишаєтесь із репутацією того, хто вигадує. А суд пам’ятає такі речі.
Особлива зона ризику – ДТП із пішоходом. Тут водій майже завжди в програші, навіть якщо той вискочив на дорогу поза переходом. «Емоції – геть. Говоріть тільки факти, жодних оцінок по типу «він сам винен», – радить юрист.
Що робити замість зайвих слів? Фотографувати. Записувати на відео. Давати відповіді чітко і по суті. І головне – нічого не визнавати, поки не розібрались. Бо іноді винен той, хто першим зізнався без потреби.