Пн. Січ 27th, 2025

Водіїв в Україні застерегли про небезпечні фрази, які не варто говорити на блокпостах

Проїзд блокпостів для українських водіїв уже встиг стати буденністю, проте конфліктні ситуації на пунктах перевірки та пропуску все одно періодично відбуваються. У цій ситуації важливо не провокувати силовиків і самому не піддаватися на провокації.

Фахівці звернули увагу на шість типових фраз кермувальників, які вийшли з себе і які категорично не можна говорити під час спілкування з поліцією або військовими.

1. «Пропустіть, я поспішаю!»

Спроба виділити себе на тлі інших і зажадати особливого до себе ставлення може викликати зворотний ефект і призвести до ретельнішої перевірки.

2. «Це не ваша справа, що у мене в салоні/багажнику»

Поліція має право оглядати машини, хоча й не може обшукувати транспортний засіб. Ви повинні сприяти їй у цьому, інакше можете бути притягнуті до відповідальності. Ухиляння від запитань про вміст багажника може лише розпалити у силовиків інтерес.

3. «Я не буду надавати документи. У мене з ними все гаразд»

Блокпости встановлюються насамперед для перевірки особи водіїв та їхніх пасажирів. Пред’явити паспорт або військовий квиток (якщо ви військовозобов’язаний) ви не можете відмовитися. Це може викликати запитання і стати підставою для затримання. А ось права або страховку на блокпосту пред’являти дійсно не обов’язково.

4. «Я зараз зателефоную впливовим друзям, у вас будуть неприємності»

Погрози і спроби використати зв’язки можуть призвести до того, що вас перевірятимуть зразково-показово, щоб у разі чого уникнути проблем із начальством.

5. «У нас немає війни!»

Незважаючи на те, що в країні не запроваджено правовий стан війни, фактично повномасштабна війна з усіма її жахами триває вже майже три роки, а воєнний стан дає змогу обмежувати права громадян для гарантування безпеки. Зокрема шляхом встановлення блокпостів. Подібна фраза не тільки фактично помилкова, а й є проявом неповаги до роботи військових або поліції.

6. «Я зараз поїду і нічого ви мені не зробите»

Найгірше, що ви можете сказати, оскільки подібну погрозу силовики можуть сприйняти всерйоз, аж до приведення в готовність вогнепальної зброї. Слід розуміти, що під час війни блокпости використовуються, зокрема, для пошуку і виявлення ворожих диверсантів. Спроба втекти з місця перевірки може викликати обґрунтовані підозри у військових або поліції.

Читай mAUTO в google.news та ТЕЛЕГРАМ

By nikolay

Related Post