Багато водіїв забувають, що, крім наркотиків і алкоголю, їм заборонено вживати за кермом ще й деякі лікарські засоби, які знижують швидкість реакції. Відповідальність за це теж настає за ст.130 КУпАП – штраф від 17 000 гривень і позбавлення прав на строк від 1 року.
Зокрема, не можна пити заспокійливі, снодійні, деякі препарати від застуди та кашлю, розлади шлунково-кишкового тракту, що викликають сонливість. Також під забороною транквілізатори, очні краплі з атропіном, засоби від заколисування, стимулятори ЦНС, нейролептики, які можуть вплинути на швидкість реакції та спричинити додаткові проблеми із самопочуттям водія.
ВЖЕ БАЧИЛИ? | Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
Важливо перед прийомом будь-якого лікарського препарату проконсультуватися з лікарем і уточнити у нього, чи можна керувати автомобілем під впливом того чи іншого препарату. Такі застереження також вказують в інструкції до медикаментів.
Український завод «Техкомплект» презентував свою нову розробку — бортову платформу на основі Ford Trucks F-LINE…
Популярний недорогий кросовер Toyota RAV4 готують до прем'єри у 6 поколінні. Довгоочікуваний автомобіль поки що…
Новий Wuling Zhiguang EV 2025 від General Motors представили офіційно. Практична бюджетна модель для сім'ї…
Попит на вживані автомобілі в Україні продовжує своє зростання на тлі дорогих нових моделей. Українці…
У Німеччині опублікували рейтинг найгірших нових автомобілів. Антирейтинг склав загальнонімецький автоклуб ADAC. Результати дослідження опублікували…
Серед українських водіїв автомобілі з автоматичною коробкою передач набувають все більшої популярності через зручність у…