Categories: Новини

Як «вбивають» двигун авто взимку: ці помилки роблять багато водіїв

Ні для кого не секрет, що взимку будь-який автомобіль вимагає більш трепетного та дбайливого відношення. Особливо акуратно необхідно проводити запуск двигуна після багатогодинного простою машини на парковці. Саме в цей момент багато автомобілістів припускаються помилок, які іноді можуть ставати наслідком передчасного виходу мотора з ладу.

Насамперед варто звернути увагу на пораду від деяких досвідчених водіїв включати фари перед тим, як починати крутити стартер. За їхніми словами, це дозволяє оживити батарею, якщо на вулиці справді сильний мороз. Для цього вмикається дальнє світло на кілька секунд, після чого здійснюється пуск ДВЗ. Насправді нічим хорошим, крім спустошенням акумулятора, це не закінчується. Якщо на машині стоїть неабияк пошарпана часом батарея, то велика ймовірність, що вона піде в глибокий розряд.

Багато водіїв, як і раніше, пересуваються на машинах з механічною коробкою перемикання передач. Це обумовлено більшою доступністю таких автомобілів, а також меншими витратами на утримання. Так от, водій у випадку з таким авто повинен витискати зчеплення не тільки при перемиканні передач, а й перед запуском ДВС, щоб процес відбувався легше та швидше.

До речі, після запуску двигуна зчеплення тримають натиснутим ще деякий час, після чого плавно відпускають. Ще один момент, на який дуже важливо звернути увагу, це включення пічки відразу після запуску мотора. Хтось каже, що це подовжує прогрівання силового агрегату. Хтось упевнений у протилежному. Якщо звернутися до експертів, то з’ясовується, що частково обидві думки вірні. Пічку краще включати відразу, правда, на мінімальну потужність, поступово збільшуючи швидкість обертання вентилятора під час прогріву мотора.

Окремо хотілося б поговорити про те, що силовий агрегат не рекомендують гріти надто довго, тому що це провокує утворення нагару на внутрішніх елементах двигуна. Починати рух можна вже через 5-10 хвилин, коли обороти мотора стабілізувалися і вийшли на показник холостого ходу. Це не говорить про те, що ДВЗ прогрівся, але загалом сигналізує про готовність автомобіля до поїздки. Примітно, що перші кілометри доведеться долати спокійно.

Протягом перших 5-10 хвилин після початку руху двигун доходить до своєї робочої температури. Крім того, відбувається прогрів трансмісії, яка на практиці не гріється при простої автомобіля, як багато хто в цьому впевнений. Якщо дотримуватися всіх згаданих моментів, то можна істотно продовжити термін служби агрегатів і вкотре не витрачатися на дорогий ремонт. Щоправда, все це доречно лише тоді, коли авто обслуговується вчасно та правильно.

nikolay

Recent Posts

Магніти для копів: які водії найчастіше потрапляють в поле зору поліції

Хоча більшість водіїв намагаються дотримуватися правил дорожнього руху, деякі з них ніби притягують увагу патрульної…

3 години ago

До уваги водіїв: перелік порушень, які можуть фіксувати камери в Україні у 2025 році

Жодних сумнівів: рано чи пізно камери спостереження привчать нас суворо дотримуватись Правил дорожнього руху. Але,…

5 години ago

В Україні працюватимуть потужні вітчизняні бронемашини Козак ПМ-Л (фото)

Миколаївський гарнізон оперативно-рятувальної служби отримав дві піротехнічні машини «Козак ПМ-Л», створені вітчизняним підприємством «Практика» на…

6 години ago

В Україну привезли суперкари Ferrari та McLaren за шалені гроші (фото)

До України взимку приїхали два недешевих суперкари. Мабуть хтось при грошах вже готується до весни.…

8 години ago

Як розморозити скло в автомобілі за лічені хвилини: лайфхаки для водіїв

Навіть у невеликий мороз скло автомобіля може покритися кіркою льоду і на його чищення витрачається…

10 години ago

У продаж надійде новий дешевий електрокар Nio Firefly (фото)

Китайський виробник електромобілів Nio запустив суббренд Firefly, під яким випускатимуться доступні авто. Його первістком став…

12 години ago