Правила дорожнього руху часом можуть бути досить незвичайними і навіть абсурдними. Окрім стандартних обмежень швидкості та вимог безпеки, у різних країнах існують справді дивовижні закони.
У штаті Каліфорнія існує закон, що забороняє стрибати з машини, яка рухається зі швидкістю понад 65 миль на годину. Очевидно, цей закон з’явився після серії невдалих трюків або спроб самогубства.
ВЖЕ БАЧИЛИ? | Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
У Денвері, штат Колорадо, діє правило, згідно з яким чорні автомобілі заборонено водити по неділях. Цей закон залишається чинним з початку автомобільної ери, хоча практично не застосовується.
У Німеччині існує суворий закон про рух по автобанах. Якщо у вас закінчився бензин на автобані, це вважається правопорушенням, оскільки водій зобов’язаний стежити за рівнем пального. Штраф може сягати кількох сотень євро.
У Швейцарії заборонено грюкати дверима автомобіля в житлових районах після 22:00. Це пов’язано з місцевими законами про шумове забруднення та повагу до спокою сусідів.
У Китаї існує незвичайне правило для таксі: водії зобов’язані регулярно нюхати пасажирські сидіння, щоб визначити, чи не залишив хтось неприємний запах. Це вважається частиною сервісу та турботи про наступних пасажирів.
У Японії водіям старше 75 років необхідно розміщувати на своєму автомобілі спеціальний знак “корейджа марк” (знак літнього водія). Це робиться для того, щоб інші учасники руху проявляли особливу обережність.
В Об’єднаних Арабських Еміратах заборонено водити брудний автомобіль. Влада вважає, що брудні машини псують імідж країни і можуть бути небезпечними через погану видимість через забруднені скла.
У Південній Африці водії зобов’язані поступатися дорогою худобі, що рухається. При цьому якщо тварина пошкодить автомобіль, відповідальність несе водій, а не власник тварини.
В Австралії існує правило, згідно з яким таксисти зобов’язані мати в багажнику оберемок сіна. Цей закон залишився з часів кінних екіпажів і технічно все ще діє, хоча і не застосовується.
У Новій Зеландії заборонено паркувати автомобіль навпроти винного магазину в нічний час. Це правило було введено для запобігання п’яному водінню і діє досі.
Усі ці правила, якими б дивними вони не здавалися, мають свою історію та логіку появи. Деякі з них застаріли, але продовжують існувати як частина правової спадщини своїх країн, інші ж залишаються актуальними і сьогодні, відображаючи культурні особливості та специфічні проблеми безпеки дорожнього руху в різних частинах світу.
Один з найкрасивіших автомобілів Volkswagen, Arteon Shooting Brake, офіційно знято з виробництва. Цей стильний універсал,…
Американський портал Jalopnik провів масштабне дослідження, щоб визначити, які мотори сучасних автомобілів викликають найбільше нарікань.…
У регіонах із дуже сильними морозами буває таке, що моторне мастило в автомобілі замерзає і…
В умовах економічних потрясінь в Україні більшість людей, які планують придбати автомобіль, звертають увагу на…
Мова йде про тюнінгований Mercedes-AMG S63 від Mansory, котрий попри свою люксовість та чималі габарити…
Перші зразки плаваючого тривісного автомобіля ЛуАЗ з’явилися ще у середині 80-х. Машина була розроблена на…