При появі в дорожньому потоці автомобіля з проблисковими маячками свідомі автомобілісти одразу ж поступаються їм дорогою. Однак робити це не завжди обов’язково. Експерти пояснили, коли можна не пропускати машину з “мигалкою”, не побоюючись наслідків.
Насамперед варто розуміти, що такі екстрені служби, як поліція, швидка медична допомога та ДСНС можуть використовувати транспорт у критичній ситуації для порятунку життів людей. Саме тому вони застосовують проблискові маячки синього або червоного кольорів, що зобов’язує водія негайно поступитися дорогою. Ці сигнали ігнорувати суворо заборонено. Крім суто моральної відповідальності, є і юридична. Згідно з ч.3 ст.122 КУпАП штраф за непропуск авто з активованими синіми або червоними проблисковими маячками може становити до 3 400 гривень.
ВЖЕ БАЧИЛИ? | Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
Водночас для перевезення габаритної техніки можуть використовуватися жовті або помаранчеві мигалки, проблискові маячки зеленого кольору використовують при русі в колоні, а білого – при перевезенні цінних вантажів інкасаторами. Ці сигнали слугують для привернення уваги інших автомобілістів і жодних зобов’язань на них не покладають. Відповідно, якщо ви не поступитеся їм дорогою, до відповідальності вас ніхто не притягне.
Для легального водіння номерні знаки державної реєстрації автомобіля — не проста формальність. В різних країнах…
Найближчим часом в Україні можуть запровадити нові вимоги та обмеження для водіїв похилого віку. У…
З розвитком електричних технологій автомобілі з потужністю понад 1000 к.с. стали реальністю для седанів та…
Porsche продовжує тестувати новий електричний Cayenne, помічений на засніжених дорогах Лапландії під час зимових випробувань.…
У недорогого японського седана Subaru Legacy довга історія яскравого життя, яке, на жаль, добігає кінця.…
Взимку на водіїв може чатувати небезпека, про яку не всі знають — чорний лід на…