Деякі співробітники патрульної поліції України почали використовувати нові методи штрафування водіїв, які не завжди відповідають законодавчим нормам. Українські юристи розповіли про один із таких «трюків», який активно застосовується на дорогах.
Співробітники поліції вимагають зупинки транспортного засобу та уважно стежать, чи водій виконує цю вимогу з дотриманням усіх пунктів Правил дорожнього руху (ПДР). Особлива увага приділяється використанню аварійної сигналізації. Відповідно до пункту 9.9.9.б ПДР, водій зобов’язаний включити «аварійку» під час зупинки на вимогу поліції.
ВЖЕ БАЧИЛИ?
|
Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
Якщо аварійну сигналізацію не увімкнено, поліцейський може виписати штраф у розмірі 510 гривень на підставі ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Юристи зазначають, що дії патрульних часто не підкріплені правовими підставами. ч. 2 ст. 122 КУпАП передбачає відповідальність лише за порушення, скоєні на початку руху або зміну його спрямування. У разі зупинення на вимогу поліції штрафи на підставі цієї статті не можуть бути застосовані.
Багато автомобілістів, не знаючи своїх прав, одразу оплачують штраф, щоб уникнути подальших проблем. Проте юристи закликають не погоджуватися з незаконними діями та заперечувати такі постанови в суді. На практиці суди найчастіше стають на бік водіїв та скасовують штрафи, оскільки вони не відповідають букві закону.