Українські водії дедалі частіше стикаються із ситуаціями, коли зупинка автомобіля патрульними відбувається без законних підстав. Попри чітко визначені правила, зупинки нерідко використовуються як привід для проведення додаткових перевірок, навіть якщо для цього немає вагомих причин, пише “Автотема”.
Однією з популярних схем є застосування плану «Перехоплення», який має на меті пошук злочинців або викрадених автомобілів. Утім, після того, як стає зрозуміло, що водій чи його пасажири не мають ніякого відношення до розшукуваних осіб, перевірки все одно тривають. Поліцейські можуть почати огляд документів, технічного стану авто або навіть вимагати демонстрації аптечки, вогнегасника тощо.
ВЖЕ БАЧИЛИ? | Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
Юристи наголошують, що такі дії можуть бути незаконними. Закон «Про Національну поліцію» чітко регламентує, у яких випадках дозволена зупинка транспортного засобу. Якщо підстави для зупинки надумані, це є порушенням діючого законодавства.
Фахівці рекомендують водіям не боятися відстоювати свої права. Насамперед, варто ввічливо поцікавитися причиною зупинки. У разі перевищення повноважень слід фіксувати дії правоохоронців, зокрема на відео. Якщо після таких дій було виписано штраф, його можна оскаржити в суді – практика показує, що водії в переважній кількості випадків виграють такі справи.
Українська компанія Inguar Defence отримала перше замовлення від двох державних структур на свій бронеавтомобіль Inguar-3.…
Компанія «СпецТехноЦентр» днями передала для однієї з військових частин Дніпропетровщини новий продукт власного виробництва –…
Hyundai оголосив про розробку першого у своїй історії повністю електричного мінівена. Про це повідомляє "Автотема"…
В Україні планують ввести новий штраф для водіїв, які порушують тишу гучним ревом двигунів. Законопроєкт…
Водіїв в Україні попереджають про суворе покарання за порушення правил розвороту на дорогах. Про це…
На дорогах Європи почали з’являтися нові дорожні знаки, які можуть заплутати водіїв. Один із них…