На перший погляд кнопка з червоним трикутником виглядає простою, але за її розробкою стоїть роки праці фахівців, які створили важливий засіб для комунікації між водіями. Однак “аварійка” часто використовується не за призначенням. Водії іноді вмикають її на свій розсуд, що суперечить правилам дорожнього руху. Представник поліції роз’яснив, в яких випадках можна включати аварійну сигналізацію і які наслідки це може мати.
Аварійка стала популярнішою, але не через збільшення аварійних ситуацій. Водії часто використовують сигналізацію, щоб продемонструвати подяку чи вибачення за порушення правил. Проте важливо пам’ятати, що існують конкретні випадки, коли увімкнення аварійки є обов’язковим.
ВЖЕ БАЧИЛИ? | Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
Наприклад, у разі ДТП потрібно вмикати аварійну сигналізацію, щоб попередити інших учасників руху.
Під час буксирування автомобіля сигналізацію має бути ввімкнено тільки на буксируваному транспортному засобі. Якщо автомобіль оснащений знаком «Перевезення дітей», аварійка повинна бути включена при посадці та висадці пасажирів. В інших ситуаціях використання аварійки не регламентується і може призвести до штрафу в 680 грн.
Ситуація, коли в дорозі пробивається колесо, а запаски немає, знайома багатьом водіям. На щастя, існує…
Керування транспортним засобом без водійських прав зазвичай карається штрафами. Однак є певні види транспорту, на…
Водіїв в Україні поліція час від часу штрафує за пошкодження лобового скла, хоча юристи і…
Корпорація "Еталон" презентувала свій перший електробус. Модель А08611 "Мальва-Електро" уже пройшла випробування та готується до…
Позашляховики і кросовери дають змогу водіям комфортно їздити дорогами та за їх межами. Не всі…
Позбавлення водійського посвідчення є найбільш суворим покаранням для автомобілістів в Україні. На думку багатьох, це…