Categories: Новини

Фахівці порахували, скільки грошей втрачають автомобілісти через скручений пробіг

Якщо у вживаному автомобілі скручений пробіг, є вірогідність того, що його продадуть дорожче, аніж він вартий насправді. Фахівці порахували, скільки коштів втрачають покупці у різних країнах через цей вид шахрайства.

Розв’язати проблему шахрайства з одометром — завдання не з простих. Вживані автомобілі мігрують по Європі, здебільшого із Заходу на Схід. Матас Бузеліс — автомобільний експерт carVertical — зазначає, що під час імпорту транспортних засобів, недобросовісні ділки часто намагаються збільшити прибуток, скручуючи одометр або приховуючи пошкодження.

carVertical — компанія, що займається аналітикою автомобільних даних — визначила суму грошей, переплачену за транспортні засоби зі скрученим одометром у деяких країнах. Лише в Польщі водії переплачують щонайменше 49 млрд грн щороку; за ними йдуть покупці вживаних автомобілів у Франції, які щороку платять на 36 млрд грн більше, ніж має бути. В Італії покупці витрачають понад 32 млрд грн на автомобілі зі скрученим пробігом. Але це лише 3 ринки Європейського Союзу — поза розглядом є ще інші, навіть більші країни.

За оцінками компанії, частка вживаних автомобілів зі скрученими одометрами знизилася з 5,2 % у 2023 році до 4,9 % цьогоріч. При цьому, за словами Бузеліса, спроб боротися з шахраями майже не було. Це створило великий попит на цифрові продукти, що керуються даними, як-от перевірки історії транспортних засобів.

«Збір міжнародних даних щодо пробігу, пошкоджень, права власності й реєстрації в режимі реального часу з понад 40 країн може бути корисним, особливо для тих, хто користувався перевіркою історії лише на місцевих ринках, де безліч імпортованих транспортних засобів», — пояснив Матас Бузеліс із carVertical.

Ці дані допомагають оцінити стан автомобіля та прийняти рішення щодо купівлі простіше, ніж будь-коли. Робота з надійними й захищеними джерелами довела свою ефективність. Приємним аспектом є те, що ніхто не може редагувати чи видаляти дані про будь-який автомобіль. Це формує сильний гальмівний фактор щодо афер. Злочинці вже знають, що не можуть виправити історію пошкоджених транспортних засобів.

Пан Бузеліс також зазначив, що до того, як ця інформація стане корисною для покупців уживаних авто, проводиться величезна робота з правоохоронними органами, національними базами даних поліції, фінансовими установами, державними реєстрами, некомерційними організаціями та діловими партнерами. Всі ці завдання вирішуються відповідними ІТ-фахівцями.

nikolay

Recent Posts

Водії перездаватимуть на права кожні 5-10 років – закон вже в Раді

Верховна Рада розглядає законопроєкт №8082, який передбачає нові строки дії водійських прав та умови їх…

2 години ago

Nissan починає виробництво нового кросовера Murano

Прес-служба японського автогіганта Nissan повідомила, що з конвеєра зійшов перший серійний екземпляр нової версії кросовера…

4 години ago

Новий кросовер Ford EcoSport запланований на 2025 рік

Повернення EcoSport до глобального портфоліо Ford, про яке спекулювали в пресі більше року, нарешті, здається,…

4 години ago

Водіям в Україні загрожує штраф більше тисячі гривень

Миття автомобіля — це не лише питання зовнішнього вигляду чи профілактики корозії, а й спосіб…

4 години ago

Новий кросовер Dacia Duster показали з іншим дизайном

Renault вже розсекретила довгоочікуваний бюджетний кросовер Duster 3 покоління – у тому числі під брендом…

6 години ago

Від Sportage до Ceed: названо всі новинки Kia на 2025 рік

Наступний рік стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений…

9 години ago