Червоне світло на світлофорі є категоричною забороною для руху транспортних засобів, але у деяких випадках закон дозволяє водіям уникнути відповідальності за це порушення. Такі ситуації передбачені правилами дорожнього руху та мають об’єктивні обґрунтування, інформує “Автотема”.
Згідно з пунктом 8.11 ПДР, водій може продовжити рух на заборонний сигнал, якщо раптова зупинка загрожує аварійною ситуацією. Це особливо актуально в умовах слизьких доріг або поганої видимості.
ВЖЕ БАЧИЛИ? | Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
Автомобілі спеціального призначення з проблисковими маячками також мають право проїжджати на червоне світло, але лише за умови увімкнених сигналів і обов’язкового дотримання заходів безпеки.
Іншою обставиною, яка виключає штраф, є ситуація, коли транспортний засіб перетнув стоп-лінію або в’їхав на перехрестя до того, як увімкнувся червоний сигнал. Водій у такому разі не вважається порушником.
Нарешті, якщо на перехресті працює регулювальник, його сигнали мають пріоритет над світлофором. Дотримуючись його вказівок, водій не порушує правил, навіть якщо це суперечить сигналам світлофора.
Українські автомобілісти часто помиляються, вважаючи, що поліцейські можуть оштрафувати їх лише за типові порушення правил…
Виявляється, один із найбільш продаваних мотоциклів чеської марки Jawa – модель Perak був розроблений під…
Nissan та Honda розпочали переговори про злиття, результатом якого стане поява нового автомобільного альянсу. Чутки…
Новий Mercedes-AMG GT отримав потужну заряджену модифікацію. Купе доопрацювали в німецькому тюнінг-ательє Brabus. Суперкар Mercedes-AMG…
Кожен автомобіліст може зіткнутися з ситуацією, коли паливо в автомобілі раптово закінчиться, а з тари…
Легендарний баскетболіст Шакіл О’Ніл поповнив свою колекцію автомобілів унікальним Lucid Air Coupe. Цей кастомний електромобіль…