Categories: Новини

В Україні почнуть штрафувати за водіння з нової причини

В останні місяці в Україні набули чинності нові заходи щодо прав громадян на керування транспортними засобами у разі порушення правил військового обліку та мобілізації. Важливо відзначити, що ці зміни стосуються людей, які, за рішенням суду, позбавлені прав водія на певний період.

Згідно із законодавством, прийнятим у травні цього року, порушники правил мобілізації та військового обліку, які з якихось причин не з’явилися до територіальних центрів комплектування для актуалізації своїх даних, можуть втратити права водія.

Цей закон було введено з метою посилення заходів щодо мобілізації, і передбачені у ньому санкції мають досить серйозні наслідки для правопорушників.

Такі заходи стосуються тих громадян, які, попри обов’язкові вимоги, або добровільно, або за отриманим порядком не з’явилися для оновлення інформації в центри комплектування.

Зазначимо, що обмеження на керування транспортними засобами вводяться за рішенням суду. У процесі реалізації закону передбачено чіткий механізм повідомлення громадянина про необхідність з’явитись у військовий комісаріат.

Якщо громадянин не реагує на такі повідомлення та продовжує ігнорувати вимоги, органи правопорядку мають використовувати свої повноваження для його затримання та доставки до ТЦК. Якщо всі ці заходи не призводять до результату, представники військкомату мають право звернутися до суду. Суд, своєю чергою, приймає рішення, у тому числі щодо правопорушника, позбавивши його прав водія.

Міністерство внутрішніх справ та Міністерство юстиції України ухвалили рішення, згідно з яким санкції, пов’язані з обмеженням права на водіння, будуть виконуватися негайно після судового вердикту. Обмеження на керування транспортом діятиме доти, доки громадянин не виконає вимоги територіального центру комплектування. Тільки після виконання всіх зобов’язань та відновлення статусу громадянина ці обмеження можуть бути зняті, а рішення суду скасовано.

Проте, якщо громадянин продовжить ігнорувати санкції та знову сяде за кермо, на нього чекає не лише штраф у розмірі 20 400 гривень, а й позбавлення прав на строк від 3 до 6 місяців. Це також може спричинити додаткові штрафи або навіть конфіскацію транспортного засобу у виняткових випадках.

Щобільше, повторне порушення закону про посилення мобілізації та військового обліку призведе до ще більш серйозних наслідків. Сума штрафу може збільшитись до 40 800 гривень, а строк позбавлення права на керування — до 7 років. У деяких випадках можлива конфіскація автомобіля.

nikolay

Recent Posts

Водіям назвали предмети, які небезпечно залишати в автомобілі взимку

Зимові умови потребують більшої уваги до того, що знаходиться в салоні автомобіля. Неправильне або занадто…

4 години ago

Honda показала новий 479-сильний електромобіль Ye P7 (фото)

У модельній лінійці Honda з’явилася новинка – електромобіль з індексом Ye P7. Він є одним…

5 години ago

Tesla випустить новий автомобіль дешевше $20 000

Американська компанія Tesla анонсувала запуск нової моделі електромобіля Model Q, який має з’явитися в першій…

6 години ago

Фахівці назвали 10 речей, які категорично не можна робити взимку на авто з АКПП

АКПП з класичним гідротрансформатором вважається найнадійнішим різновидом автоматичної коробки передачі. Однак ніщо не вічне, особливо…

7 години ago

Названо найпопулярніші гібридні автомобілі в Україні

У листопаді український авторинок поповнився 1,8 тис. гібридних автомобілів, що на 5% більше у порівнянні…

7 години ago

Які дороги в Україні хочуть зробити платними і якою може бути ціна – деталі

В Україні є кілька ділянок доріг, які можуть зробити платними. У Міністерстві розвитку громад для…

8 години ago