Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький назвав ділянку дороги “Київ-Чоп”, на якій водії найчастіше порушують правила дорожнього руху.
Він не став уточнювати конкретну ділянку дороги. Натомість Білошицький заявив, що мета автоматичної фіксації – не отримання прибутку державою.
ВЖЕ БАЧИЛИ?
|
Новий HYUNDAI Tucson 2025 року: подробиці і ціни |
“У світі існує два методи ведення автоматичної фіксації порушень ПДД. Це прихований і відкритий. Прихований, це коли про наявність камери та місце її розміщення громадянину не повідомляється. Використовується безліч прийомів, як збити з пантелику. Навіть використовуються камери-пустушки, які не знімають насправді нічого. Це муляжі. Тобто, водій перебуває в постійній напрузі. В Україні нами було прийнято рішення застосовувати відкритий метод. У тому числі, щоб не було звинувачень, що це нібито метод наповнення бюджету, ми вирішили відкрити ці дані. Наша мета – зниження кількості ДТП у місцях підвищеної концентрації ДТП. Тобто, ми ставимо камеру в такому місці, бо нам важливий вплив на це місце. Люди, які знають, що там знаходиться камера, знижують швидкість, або не здійснюють інше порушення ПДД. Питання? Тобто, наша мета досягнута”, – заявив Білошицький.
Він додав, що до початку повномасштабної війни поліція проводила аналіз і рівень ДТП у таких місцях знизився втричі.
“В подальшому ми проведемо ще раз такий самий аналіз, але система діє, система працює. Звісно, що можна було наповнити бюджет набагато більше, але у нас відкритий метод. Тим не менше, за цей рік уповноваженими поліцейськими ДПП винесено 4 044 070 постанов про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі”, – повідомив перший заступник начальника патрульної поліції.