На Івано-Франківщині виявили рідкісний екземпляр “Акули” – українського авто, розробленого у 1960-70 рр. колективом під проводом конструктора Миколи Парафенка. Останні 20 років машина простояла просто неба. Наразі з’явилися шанси на її відновлення.
Загалом команда Парафенка створила 11 моделей з ексклюзивними рисами. Найвідоміші представники цієї колекції – “Лань”, “Ювілей”, “Іскра” та згадана вище “Акула”. До наших днів дожили не більше чотирьох таких автомобілів. Їх випуск планувався в Сєвєродонецьку, де місцевий авторемонтний завод виробляв унікальні для того часу екземпляри на кшталт мікроавтобуса “Старт”, що засвітився в “Кавказькій полонянці”.
Міні-огляд на ютуб | СУПЕР ЦІНА: Продається Hyundai IONIQ 5 2022 року - без ударів, зі США |
Відмінна риса “Акули” – кузов із дуропласту. Цей матеріал не піддавався корозії та використовувався у НДР-вських автомобілях Trabant.
“Акула” отримала шасі та комплектуючі від “Москвича”, радіаторну решітку від двадцять першої “Волги” та задні ліхтарі від “Запорожця”.
За словами попереднього власника, авто прибуло на Івано-Франківщину близько чверті століття тому та справно функціонувало до кінця дев’яностих. Після попадання в ДТП машину не відновлювали.
Наразі блогер Андрій Осачук вирішив виправити цей недогляд та повернути унікальний екземпляр до життя. “Москвич” для постачання запчастин уже знайдено.
Volkswagen готується до прем’єри нового покоління легендарної моделі Golf і спортивної версії Golf GTI, яка…
Не всім так щастить, як співробітнику Білоцерківського РТЦК на Київщині. Чоловік, що обіймає посаду головного…
Ціни на скраплений автогаз (LPG) в Україні продовжують бити рекорди. До кінця листопада 2024 року…
На український ринок виходить новий Mercedes-AMG E53. Перший заряджений седан сфотографували в одному з київських…
Найближчим часом в Україні можуть з’явитися нові підстави для позбавлення водійських прав. Відповідний законопроєкт уже…
Українські водії тепер мають надавати документ про проходження техогляду транспортного засобу під час перетину кордону…