Новости

«Євробляхи» зникнуть: кому та скільки заплатити, щоб не втратити авто

Верховна Рада готує новий законопроект, який контролюватиме ввезення авто з іноземною реєстрацією. Так, документ передбачає внесення грошової застави за кожен другий автомобіль.

Всі авто на єврономерах в Україні перебувають у режимі транзиту або тимчасового ввезення. З моменту, як вони перетнули кордон, є всього лише один рік для того, щоб вивезти авто з території країни, або розмитнити транпортний засіб. У протилежному випадку водій грубо порушує законодавство та має понести покарання.

Щоб перестрахуватися, депутати і вирішили прийняти постанову, яка в народі отримала назву «закон Южаніної».

Фінансова гарантія – гроші, які держава отримає, якщо власник авто обдурив митників і вирішив кататися на авто без української реєстрації та не платити за розмитнення.

В кінцевому результаті грошова застава може сягнути сум, що би заплатили при розмитненні. Таким чином, в українців може відпасти бажання ввозити євробляхи.

Як пояснює юрист Олександр Плахотник, це означає, що розмір такої гарантії має відповідати вартості розмитнення. «Якщо визначити вартість неможливо, то розмір гарантії вважають, виходячи з максимальних ставок», — відзначає юрист.

Для прикладу розрахуємо, яку гарантію доведеться заплатити при ввезенні п’ятирічного автомобіля вартістю 8 тис. євро з об’ємом двигуна 2 тис. куб. см. Для цього використовуємо калькулятор розмитнення, який показує розмір всіх платежів до і після прийдешніх нововведень. Так, за таких умов вартість розмитнення буде знаходитися близько 3,1 тис. євро.

Таким чином, фінансова гарантія повинна як мінімум покрити зазначену суму.

Зазначена сума буде перебувати на рахунках органів доходів і зборів до тих пір, поки українець не вивезе автомобіль з території країни. Після гарантію повернуть протягом 30 днів.

Також внесена сума може бути вирахувана при розмитненні авто.

Крім того, фінансова гарантія дозволяє сплачувати не живими грошима, а достатньо буде спеціального договору.

avreley

Recent Posts

Штрафы за езду без прав: ст. 126 КУоАП

За управление транспортным средством без наличия водительских прав в Украине предусмотрена ответственность, которую устанавливает статья…

1 год ago

Штраф за непристёгнутый ремень: ч. 5 ст. 121 КУоАП

Материальное взыскание за езду с непристёгнутым ремнём безопасности в Украине на сегодняшний день составляет 51…

1 год ago

Штрафы за вождение в нетрезвом состоянии: ст. 130 КУоАП

1 июля 2020 года в Украине начал действовать закон, предусматривающий уголовную ответственность за вождение в…

1 год ago

Штрафы за нарушение правил остановки и стоянки: ч. 1 ст. 122 КУоАП

В соответствии с действующим законодательством Украины, под остановкой понимается преднамеренное прекращение движения транспортного средства длительностью…

1 год ago

Штрафы за движение на красный сигнал светофора: ст. 122, 123 и 127 КУоАП

Действующими ПДД запрещено движение на красный сигнал светофора как водителям транспортных средств, так и пешеходам.…

1 год ago

Штраф за езду без ОСАГО: ч. 1 ст. 126 КУоАП

В соответствии с действующими ныне в Украине законодательными нормами, эксплуатация водителем наземных транспортных средств возможна…

1 год ago