Коли ви проводите першу реєстрацію легкового автомобіля на території України, необхідно зробити внесок на користь державного пенсійного фонду. Розмір цього внеску залежить від ціни вашого авто та встановленого рівня прожиткового мінімуму. Про це розповіли у головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області, пише mauto.
«Розмір внеску визначається на основі ціни автомобіля та прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО), який з початку 2024 року становить 3028 грн», — пояснили у відомстві.
У ПФУ відзначили, що ціна автомобіля визначається згідно з документацією, яка підтверджує його вартість, включаючи акти купівлі-продажу, документи обміну, митні декларації, оцінки вартості від експертів та інші документи.
Українське законодавство класифікує автомобілі за ціновими категоріями, встановлюючи різні розміри пенсійних внесків:
- Для автомобілів бюджетного сегмента, ціна яких не перевищує 165 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ПМПО) або 499 620 грн, ставка внеску становить 3% від вартості, але не більше 15 000 грн.
- Автомобілі, що належать до середньої цінової категорії з вартістю від 165 до 290 ПМПО (499 620 — 878 120 грн), передбачають внесок у розмірі 4%, сума внеску коливається від 20 000 до 35 000 грн.
- Власники автомобілів преміумкласу, вартість яких перевищує 290 ПМПО (більше ніж 878 120 грн), зобов’язані сплачувати 5% від вартості, від 44 000 грн.
Пенсійний фонд України наголошує, що існують винятки з правил сплати внесків для певних категорій покупців. Зокрема, не потрібно сплачувати внесок при:
- реєстрації транспортних засобів на електричній тязі;
- реєстрації авто, яке призначене для особи з інвалідністю, відповідно до чинного законодавства;
- успадкуванні легкових автомобілів.
Проте авто, які були імпортовані в рамках гуманітарної допомоги, не підпадають під ці винятки й за них потрібно сплатити пенсійний внесок. Процедура реєстрації автомобіля є обов’язковою умовою для кожного власника. Незважаючи на те, що раніше цей процес був досить складним і займав багато часу, сьогодні він став набагато простішим і швидшим.