На сьогоднішній день зберігаються загрози повторних обвалів елементів Кримського моста в Керченській протоці і повторення нових надзвичайний стан через погодні і сейсмічні чинники.

Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко, пише Інформатор.

“Міст є дуже складним інженерним спорудженням. Нагадаю, що оскільки в Радянському Союзі не було досвіду будівництва і експлуатації таких мостів, він є об’єктом підвищеної небезпеки і підвищеної аварійності. Там існують дуже складні природні та сейсмічні умови. Так, в районі Керченської протоки проходить тектонічний розлом, що ще більше ускладнює ситуацію”, – підкреслив експерт.

За його словами, звичайно, на сьогоднішній день в світі існують технології, які дозволяють будувати сейсмостійкі будівлі, а також методи, які дають можливість знижувати ці сейсмічні коливання, особливо для хмарочосів.

“Наприклад, на верхівці хмарочоса забудовники можуть облаштовувати великі басейни з великими масами води, які” гасять “ці коливання. Але це – зовсім інша специфіка будівництва. Як “гасити” для мостів сейсмічні коливання? Не впевнений, чи є такі технології. Тому всі ці фактори у багато разів збільшують ризик виходу з ладу або руйнування таких будівель, як Кримський міст “, – пояснив Сергієнко.