Будь-який штраф, виписаний поліцією за порушення правил дорожнього руху, на сьогоднішній день в Україні можна успішно оскаржити. Те ж стосується і так званих штрафних «листів щастя».

Про це розповів Автоюрист Вадим Володарський. За його словами, причина криється в сучасному українському процесуальному законодавстві, зокрема – в рішеннях Конституційного суду України, пише NewsOboz.org.

«У нас зараз немає ні протоколів, ні інших документів, де водій може висловити свою думку про те, що він не згоден з порушенням. І є рішення КСУ від 26 травня 2015 року, яким чітко вказано, що складання постанови безпосередньо на дорозі, коли водій не має часу для підготовки до захисту, для звернення за правовою допомогою і т.д. – це порушення його прав», – пояснив Володарський.

Він запевнив, що на цій підставі подібні штрафи, виписані на дорозі, можна оскаржувати в судовому порядку.

«Якщо ж це «листи щастя», то у нас зараз прописано, що без встановлення безпосереднього порушника накладати штраф на власника … є рішення КСУ, ще від 22 грудня 2010 року, яким норма, що існувала на той момент з цього приводу, визнана неконституційною», – розповів юрист.

Володарський уточнив, що тоді ж Конституційним судом була висловлена ​​думка, що для залучення до будь-якої відповідальності, в тому числі адміністративної, вчинення конкретного протиправного діяння необхідно прив’язати до конкретної особи.

«Не до власника, а до безпосереднього порушника», – підсумував Автоюрист.