Уряд схвалив законопроєкт № 8172, спрямований на підтримку розвитку екологічно чистого громадського транспорту та посилення інфраструктури зарядних станцій в Україні. Про це пише mauto.

Документ встановлює значні обмеження на закупівлю та експлуатацію дизельних та бензинових автобусів у сфері громадського транспорту. Починаючи з 2036 року, лише електричні автобуси, включаючи водневі паливні елементи, або транспортні засоби, що працюють на газі, будуть допущені до міських автобусних маршрутів в Україні. Це означає, що використання традиційних автобусів на викопному паливі буде поступово припинено, сприяючи переходу до більш стійких та екологічно безпечних альтернатив.

Очікується, що прийняття цього закону значно змінить ландшафт громадського транспорту в Україні. За даними асоціації українських автовиробників «Укравтопром», до 2030 року близько 25% усього громадського транспорту у великих містах будуть складати автобуси, які працюють на електриці або газі.

Більше того, передбачається, що цей показник подвоїться до 2033 року, що свідчить про вражаючий перехід до екологічно чистих транспортних рішень. 

З урахуванням ключового значення зарядної інфраструктури, закон спрямований на її розширення. Простіші вимоги до земельних ділянок для електрозарядних станцій сприяють їх швидкому розгортанню, а звільнення від плати за потужність для тих, що підключені до мережі «Укренерго» до 2024 року, допомагають створити сприятливі умови для розвитку екосистеми електромобілів і підвищення доступності зарядних станцій у всій країні.

Також законодавство розширює підтримку для житлових районів, дозволяючи встановлювати зарядні станції поблизу багатоквартирних будинків при наявності достатньої потужності. Ця ініціатива сприяє не лише збільшенню доступності зарядної інфраструктури, а й стимулює мешканців до використання електромобілів, сприяючи розвитку екологічної свідомості у громадах.

Ухвалення Верховною Радою законопроєкту №8172 підкреслює відданість України просуванню ініціатив з розвитку екологічно чистого громадського транспорту. Шляхом сприяння впровадженню електричних та газових автобусів і надання пріоритету розвитку зарядної інфраструктури, цей закон створює сприятливі умови для поширення електромобілів по всій країні.

Україна поступово відмовляється від використання дизельних та бензинових автобусів на користь електричних та газових альтернатив. Цей крок спрямований на зниження вуглецевого сліду країни та поліпшення якості повітря, що створює більш здорове середовище для місцевого населення. Приймаючи це рішення, Україна також приєднується до міжнародних ініціатив з боротьби зі зміною клімату та переходу на більш екологічні види транспорту.