В Україні можуть знову запровадити обов’язковий технічний огляд для всіх легкових автомобілів. Про це повідомляє mauto, посилаючись на результати зустрічі представників Головного сервісного центру МВС та Асоціації технічної безпеки Німеччини.

У 2020 році тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій вперше підняв питання про відновлення обов’язкового техогляду на найвищому рівні. Він пояснив, що це нововведення є вимогою угод про інтеграцію України з ЄС. Тоді урядовці зазначили, що міністр мав на увазі лише автомобілі, які виїжджають до Європи.

Проте вже у 2021 році до уряду було подано законопроєкт, який передбачав відновлення обов’язкового технічного огляду для всіх легкових автомобілів. Але цей законопроєкт так і не був прийнятий. Обговорення цього питання зупинилося через початок повномасштабного вторгнення РФ.

Втім, уряд України не відмовився від цієї ідеї. За інформацією ЗМІ, у березні в ОАЕ відбулася робоча зустріч між Україною та Німеччиною, де обговорювали питання повернення техогляду. Країни домовилися співпрацювати в цьому питанні. Ймовірно, до кінця війни ініціативу не розглядатимуть, але після її завершення рішення може бути прийняте швидко і несподівано, особливо якщо брати до уваги динамічні темпи інтеграції України з ЄС.