Згідно з законом, який посилює мобілізацію, громадяни України тепер несуть військово-транспортний обов’язок. У Міністерстві оборони роз’яснили нові вимоги, які стосуються зобов’язань українців. Про це пише mauto.

Що змінилося з 18 травня, коли закон набрав чинності

Тепер у громадян можуть законно конфіскувати транспортні засоби на потреби ЗСУ.

“Виконання військового-транспортного обов’язку передбачатиме можливість залучення для потреб ЗСУ автомобільної та спеціальної техніки, яка належить на праві власності центральним та місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям, а також громадянам”, — зазначили в Міноборони.

У кого точно не заберуть авто

У Міністерстві зазначили, що автомобілі, які є єдиним транспортним засобом у власності громадян, не будуть конфіскуватися на потреби армії.

Скільки машин планують вилучити

За інформацією “24-каналу”, типи та кількість автомобілів, які потрібні армії, будуть встановлені відповідно до плану мобілізації. ТЦК подаватимуть дані, що підрозділам необхідна певна кількість траспортних засобів і таку кількість й вилучатимуть.

Чи назавжди забиратимуть  авто

Водночас власники автомобілів, у яких ті були тимчасово конфісковані, матимуть можливість отримати авто назад. Процес повернення транспортних засобів відбудеться протягом 30 днів після оголошення демобілізації.