Всім учасникам дорожнього руху завжди необхідно пам’ятати про встановлені ПДР та можливі штрафні санкції за їх недотримання. З цією метою Патрульна поліція Дніпропетровщини у Facebook нагадала водіям про ключовий дорожній “закон”, нехтування яким може призвести до ДТП. Про це пише mauto.

Всі учасники дорожнього руху, незалежно від типу транспортного засобу, зобов’язані інформувати інших водіїв про намір здійснити поворот. Це критично важливо для забезпечення своєчасної реакції інших автомобілістів на маневри та запобігання аварійним ситуаціям.

Патрульна поліція застерігає, що кожен учасник дорожнього руху, включаючи велосипедистів та водіїв електросамокатів, має заздалегідь сигналізувати про маневр, використовуючи світлові індикатори або жести рукою. Сигнал має бути поданий до початку маневру, але не пізніше ніж за 50-100 метрів у міських умовах та за 150-200 метрів за межами населених пунктів.

Сигналізацію про поворот слід припиняти відразу після завершення маневру, а сигнал рукою — безпосередньо перед його виконанням.

Поліція також нагадує, що важливо сигналізувати про намір здійснити маневр у випадках, коли світлові індикатори не працюють або відсутні, а саме:

  • перед початком руху або зупинкою;
  • перед зміною смуги руху, поворотом або розворотом.

“Звертаємо вашу увагу, що подача попереджувального сигналу не дає водієві переваги і не звільняє його від вжиття запобіжних заходів”, — зазначають у Патрульній поліції.

Є декілька ситуацій, коли неправильне використання індикаторів повороту може призвести до адміністративної відповідальності:

  • Ігнорування індикаторів повороту під час маневрування 

Водії, які не використовують індикатори повороту під час зміни смуги, повороту або обгону, ризикують отримати штраф у розмірі 510 гривень.

  • Неправильне застосування індикаторів повороту 

Включення індикаторів без наміру здійснити маневр може стати причиною штрафу.

  • Не включення індикаторів повороту при виїзді з кругового руху

Невикористання покажчиків повороту при виїзді з кругового руху може призвести до штрафу за порушення ПДР.

  • Відсутність або несправність індикаторів повороту 

Несправні або відсутні індикатори можуть призвести до штрафу за технічні несправності транспортного засобу.

  • Використання індикаторів повороту під час зупинки або стоянки 

Увімкнення індикаторів у момент зупинки або стоянки, особливо в місцях з високою інтенсивністю руху, також може призвести до накладання штрафу.