Велосипедні доріжки є порівняно новою зоною дорожнього руху в Україні, і не всі автомобілісти достатньо обізнані з ПДР, які їх стосуються, пише mauto. Чи зможете ви вирішити завдання, пов’язане з велосипедною доріжкою?

Це питання було опубліковано на Telegram-каналі “За! Правилами”. У ньому пропонується визначити, хто з учасників дорожнього руху має пропустити всіх інших при проїзді по вулиці, де є велосипедна доріжка.

На малюнку ми бачимо прямий відрізок дороги, який перетинається з доріжкою для велосипедів. До цього місця з обох боків наближаються дві машини: одна біла, інша — блакитна. Тим часом по велосипедній доріжці їде велосипедист, який планує перетнути вулицю. Виникає питання: хто має поступитися дорогою в цій ситуації?

Є два можливі варіанти відповіді:

  1. Поступитись повинні водії авто;
  2. Поступитись має велосипедист.

Для коректної відповіді на запитання необхідно пригадати шостий розділ діючих Правил дорожнього руху. Згідно з пунктом 6.5, існує наступна вимога: “Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі”.

Отже, у даній ситуації велосипедист мусить почекати, доки автомобілі проїдуть повз нього. Таким чином, правильною відповіддю буде другий варіант.