Повномасштабна війна, яку росія вже восьмий місяць веде проти нашої країни, внесла свої корективи в усі сфери життя кожного українця. Не оминуло це й сферу дорожнього руху. Про нові правила поведінки на дорозі, які диктує нам війна, розповів народний депутат України, заступник голови парламентського Комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко, повідомляє OBOZREVATEL.

Він наголосив, що дотримуючись низки простих правил поведінки на дорозі у період війни й не допускаючи ДТП, учасники дорожнього руху не відривають працівників поліції від виконання інших важливих для України завдань.

Крейденко дав важливі поради, як необхідно поводитись водіям у ситуаціях, в яких вони можуть опинитися під час війни.

Як рухатися дорогою на тимчасово окупованій території, або ділянках шосе, які нещодавно звільнені ЗСУ

Слід уникати наїзду на будь-які, навіть невеликі, перешкоди. Ними можуть виявитись міни, гранати, снаряди, що не розірвались, та інші вибухонебезпечні предмети. Якщо виникла необхідність зупинити авто під час руху по окупованій території чи території, яка знаходиться не далеко від зони бойових дій, у жодному разі не можна торкатись, підіймати, прибирати та учиняти інші дії з будь-якими предметами, що перебувають на узбіччі, у смітниках на зупинках транспорту, у лісосмузі біля дорожнього полотна. Це може бути вибухівка, яка свідомо чи випадково опинилась у цьому місці.

Як необхідно поводитись водіям, якщо на дорозі їм трапиться військова техніка

При наближенні військової, у тому числі броньованої, техніки на дорозі, яка має дві й більше смуги для руху в одному напрямі, необхідно рухатись максимально близько до правого краю проїзної частини, щоб уникнути зіткнення, яке може закінчитись фатально. У випадку проїзду організованої колони української військової техніки у складі трьох і більше одиниць з керуючим авто, то, за необхідності, треба здійснювати обгін цієї колони повністю за один раз. Якщо у головного авто увімкнена сирена, то обгін такої колони заборонений. У разі відсутності керівного автомобіля у колони військової техніки, дозволяється здійснювати її обгін, у тому числі займаючи простір між військовою технікою.

Також, краще уникати обгону, випередження та інші маневри на дорозі поряд із ворожою військовою технікою.При здійсненні обгону або випередження транспортним засобом з написом «Вантаж 200» або «Вантаж 300» рекомендується надати йому право безперешкодного проїзду.

Забороняється користуватись відеореєстратором під час руху на транспортному засобі, особливо забороняється фіксувати переміщення військової техніки та особового складу Збройних Сил України та викладати такі відеозаписи у соціальних мережах або в інший спосіб ділитись ними з іншими особами.

Правила поводження водіїв на блокпостах

В першу чергу, слід поводити себе чемно та з повагою ставитись до вимушених прохань і вимог військовослужбовців, територіальної оборони чи поліції, надавати, за потреби, можливість оглянути салон та багажник автомобіля. За 200 метрів до такого блокпоста рекомендується зменшити швидкість, водію тримати руки на рулі, не здійснювати різких рухів. У вечірній та нічний час доби перед блокпостом необхідно вимкнути світло фар й увімкнути світло у салоні автомобіля. Категорично забороняється продовжувати рух всупереч вимогам про зупинку, адже це може бути розглянуто як спроба прориву ворожої диверсійно-розвідувальної групи, члени якої відповідно до законів воєнного часу підлягають затриманню і навіть фізичному знищенню. Краще у такий спосіб не здійснювати провокації.

Комендантська година

Експлуатація транспортного засобу та будь-які переміщення пішки у межах одного чи кількох населених пунктів мають відбуватись з дотриманням комендантської години. Її тривалість відрізняється у різних містах. Тому планувати переїзди на далекі відстані слід з урахуванням цих вимог і бажано із запасом часу для уникнення можливих непорозумінь із працівниками Національної поліції та військовослужбовцями. У разі порушення комендантської години патруль має право Вас затримати, застосувати фізичну силу, спецзасоби і, в окремих випадках, навіть зброю, а порушникам загрожує штраф громадські чи виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб. У разі чинення опору порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності й позбавлений волі до 2 років.