Власники «євроблях», які не встигли вивезти їх за межі митної території України, можуть продовжити строк перебування в Україні тимчасово ввезеного такого авто, щоб не порушувати митні правила.

Про це повідомляє «Апостроф» з посиланням на «Дорожнього адвоката».

За несвоєчасне вивезення авто на іноземній реєстрації можна отримати штраф у розмірі до 170 тисяч гривень або їх конфіскація.

Першим абзацом 4-ї частини ст. 108 Митного кодексу визначено, що перебіг строку тимчасового ввезення автомобілів зупиняється на час дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). Водночас згідно з положеннями абзацу 4 частини 4 ст.380 Митного кодексу, строки тимчасового ввезення авто можуть бути продовжені з урахуванням дії обставин непереборної сили.

Дії обставин непереборної сили — це дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна. Це передбачається частиною 2 ст. 14-1 Закону “Про торгово-промислові палати”.

З урахуванням цих норм, Державна митна служба України інформує, що митні органи зупиненять або продовжать відповідні строки тимчасового ввезення авто, терміни зворотного вивезення яких було визначено на період після 24 лютого.

Строк може продовжити лише митниця оформлення, що передбачено пунктом 3 розділу VIII Порядку виконання митних формальностей, затвердженого наказом Мінфіну від 31.05.2012 №657.

У митницю оформлення потрібно подати заяву, в якій вказуються конкретні причини по конкретній ситуації, та документи, що підтвердять наявність обставин, що обумовлюють необхідність продовження. Рішення має ухвалити керівник митного органу, про яке невідкладно письмово або в електронній формі повідомляють власника «євробляхи». Але якщо відмовлять у продовженні терміну, тоді варто вивести таке авто.

Відповідне рішення є підставою для продовження/зупинення терміну перебування автомобіля в країні внаслідок обставин непереборної сили. Його треба надати на пункті пропуску митного контролю при вивезенні транспортного засобу.