Новости

Водіїв попередили про нову небезпеку на АЗС

Зростання цін на бензин приводитиме до збільшення тіньового ринку, підробок. Будь-яке підвищення цін приваблює до ринку більше охочих заробити.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, оцінюючи наслідки зростання цін на бензин.

«Для всіх тих, хто торгує «сурогатом», не платить податки в повному обсязі, що вища ціна, то більший прибуток», – зазначив Рябцев.

В Україні існує тіньовий ринок, але він ділиться на певні категорії, констатував енергетик.

Зокрема, сюди належать ті, хто торгує контрабандою. При цьому контрабанда може бути досить якісного палива, просто воно завозиться без відповідних документів, отже, не проходить за жодними звітами й із нього нічого не платиться державі, уточнив він.

«Існує друга частина – коли оптимізуються податки. Наприклад, не сплачується акцизний податок. Це можна зробити, якщо не проводити паливо через реєстратори касових операцій. Тобто це неврахована реалізація. Це може бути цілком нормальне паливо, яке відповідає всім нормативним документам», – пояснив фахівець.

Іноді буває введення споживача в оману, коли, наприклад, під виглядом А-95 реалізують А-92. Сучасні машини не в змозі визначити різницю в три одиниці октанового числа. Звісно, різниця в цінах між А-95 та А-92 існує, і її також можна покласти собі до кишені, підкреслив він.

«Можна продавати під виглядом так званого «іменного бензину» звичайне паливо без якихось домішок. Щонайменше 15 різних марок на вибір. Це також складова тіньового ринку», – додав експерт.

Крім того, можна продавати бензин, зроблений незрозуміло яким заводом, наголосив він.

«Наприклад, якщо цей завод переробляє газовий конденсат, закуплений або отриманий зі свердловин, які формально значаться законсервованими або виведеними з експлуатації. Таких повно в Полтавській, Дніпропетровській, Івано-Франківській областях. Там сотні свердловин. Тут з якістю вже гірше. Не всі заводи малої продуктивності можуть забезпечити потрібну якість», – акцентував енергетик.

За його словами, остання частина – ті, хто змішує різне паливо, додає щось, що робить виробництво бензину дешевшим. Наприклад, спиртові домішки або біодизельні.

«У підсумку ми маємо цілий спектр того, як можна оптимізувати податки або якість. Все це тіньовий ринок і все це приносить прибуток. Що вищі ціни, то більше охочих заробити на цих цінах одним зі способів», – резюмував Геннадій Рябцев.

avreley

Recent Posts

Штрафы за езду без прав: ст. 126 КУоАП

За управление транспортным средством без наличия водительских прав в Украине предусмотрена ответственность, которую устанавливает статья…

1 год ago

Штраф за непристёгнутый ремень: ч. 5 ст. 121 КУоАП

Материальное взыскание за езду с непристёгнутым ремнём безопасности в Украине на сегодняшний день составляет 51…

1 год ago

Штрафы за вождение в нетрезвом состоянии: ст. 130 КУоАП

1 июля 2020 года в Украине начал действовать закон, предусматривающий уголовную ответственность за вождение в…

1 год ago

Штрафы за нарушение правил остановки и стоянки: ч. 1 ст. 122 КУоАП

В соответствии с действующим законодательством Украины, под остановкой понимается преднамеренное прекращение движения транспортного средства длительностью…

1 год ago

Штрафы за движение на красный сигнал светофора: ст. 122, 123 и 127 КУоАП

Действующими ПДД запрещено движение на красный сигнал светофора как водителям транспортных средств, так и пешеходам.…

1 год ago

Штраф за езду без ОСАГО: ч. 1 ст. 126 КУоАП

В соответствии с действующими ныне в Украине законодательными нормами, эксплуатация водителем наземных транспортных средств возможна…

1 год ago